AWTM #8 – Jak zwiększyć swój dochód

Czas trwania: 59 minut

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Dostarcz więcej wartości 10:40


Współczesne patologie w myśleniu o pracy powodują, że tracisz z niej satysfakcję oraz mniej zarabiasz. Wyróżniane patologie:

1. Zapomnienie, że praca wyceniana jest na rynku, tak jak inne usługi i towary. Nie oburzaj się, że ktoś wycenia Twoją pracę za nisko. Należy zastanowić się, co można z tym zrobić. Jeśli chcesz otrzymać więcej, dostarcz więcej wartości w tym, co robisz.

2. To niesprawiedliwe, że Lewandowski tyle zarabia! Jeśli masz taki sposób myślenia to zacznij ćwiczyć, jak Lewandowski i graj tak jak on to istnieje szansa, że zarobisz tyle samo lub podobnie. Widząc jedynie efekt końcowy możesz nie mieć pojęcia, co było przed i co się na ten efekt składało.

Następna lekcja1.2 Miejsce pracy 17:32


3. Posto di lavoro, czyli miejsce pracy, w którym człowiek stara się je utrzymać, pilnuje go, walczy o nie, ale nie wykonuje pracy. Na pracę powinno się patrzeć, jak na służbę innym ludziom. Zachęcam, abyś nie skupiał się na tym, za co odpowiada Twój szef i współpracownicy. Skup się na tym, za co Ty odpowiadasz. Prawdopodobnie wraz z dobrą pracą popłynie dobre wynagrodzenie.

„Zamiary pracowitego [przynoszą] zysk, a wszystkich śpieszących się – biedę. Gromadzenie skarbów językiem kłamliwym, to wiatr ścigany – szukanie śmierci. 

Prz 21, 5-6

Wnioski: jeśli będziesz pracowity to będziesz mieć zysk; musisz być cierpliwy bo jeśli będziesz się spieszyć przyniesie to biedę; musisz być uczciwy.

– Oceń w skali od 1-10 Twój poziom pracowitości. Zauważ, że pracowitość to nie pracoholizm.

Kiedyś pracowałem jako akwizytor przez pół roku. Mimo, że firma upadała starałem się mimo wszystko, tak jak mogłem. Na jednej z ostatnich sprzedaży trafiłem na Panią, która była najlepszym agentem ubezpieczeniowym w dużej korporacji finansowej, która zaproponowała mi pracę. 

Jeśli nie włożysz swojego serca i entuzjazmu w pracę to z niej nic nie wyniknie.

– Oceń w skali od 1-10 Twój poziom uczciwości w pracy.

Dlaczego pracodawcy muszą instalować namierzanie w samochodach służbowych i blokować portale społecznościowe w sieci firmowej? – ponieważ ludzie nie wykonywaliby swojej pracy poprzez odwiedzanie portali społecznościowych.

Po co w dużych zakładach pracy na wejściu są wykrywacze metalu i alkomaty? – gdyby każdy uczciwie pracował byłby to niepotrzebny wydatek.

Jak to się może i powinno zmienić? 

Po szkoleniu Właściwego Toru przyszedł do mnie chłopak z przeprosinami. Powodem tego było przeczytanie mojej książki, którą pobrał z chomikuj. Następnie zapytał co w ramach zadośćuczynienia mógłby zrobić. To pytanie zszokowało mnie i odpowiedziałem, aby pomodlił się i przekazał pieniądze na dobry cel. 

Takiej odwagi i poziomu uczciwości można zazdrościć i brać z tego przykład. Dla mnie to doświadczenie było prawdziwym świadectwem życia. Pytanie, które każdy człowiek powinien sobie zadać: czy starasz się do takiego poziomu dążyć?

W zakresie uczciwości powinieneś mieć uczciwość wobec siebie i zadać sobie pytanie czy rozwijasz się Twojej branży? Jednym nauka przychodzi łatwiej, drugim trudniej, ale każdy jest powołany do rozwijania się.

Dostęp do wiedzy nigdy nie był tak tani i łatwy. Czy poświęcasz chociaż 15 minut dziennie na zwiększanie umiejętności?

Następna lekcja1.3 Co jeśli już tego próbowałem? 11:05


Zadaj sobie pytanie czy poważnie traktujesz swoje miejsce pracy i czy swoją pracę traktujesz jako służbę Panu Jezusowi. Jeśli nie to musisz przemyśleć pewne wątki w tym, co robisz.

Przykład: osoba, która ciężko pracowała przez niezbyt przychylne środowisko wiary miała w niej same kłopoty. Nigdy nie dostawał podwyżek i awansów mimo swojej ciężkiej pracy. Pewnego dnia jego kolega, który stronił od wiary miał poważny wypadek samochodowy. To wydarzenie spowodowało, że wypowiedział prawdopodobnie pierwszą modlitwę w swoim życiu. Jest to doskonały przykład jak osoba, która wykonywała pracę, jak dla Pana Boga, ewangelizowała przez swoją porządność. 

Co zrobić jeśli staram się, a nic się nie dzieje?

Rozmowa o podwyżce. Zacznij od dawania z siebie maksimum i poproś o większą odpowiedzialność np. zapytaj szefa, co możesz zrobić, aby firma miała lepszy wynik. Najpierw daj coś od siebie, a później poproś o większe pieniądze. Wskaz swój motyw np. chęć kupienia mieszkania, powiększenie rodziny, itd.

Co jeśli próbowałem wszystkiego, a i tak nie działa?

Upewnij się czy Twój problem finansowy nie wynika ze zbyt dużych zachcianek. Zastanów się czy problemem jest Twój styl życia, a nie wypłata. 

Następna lekcja1.4 Robie na maxa a to dalej za mało 10:40


„Jeśli daję z siebie maxa, prosiłem o podwyżkę, robiłem już, co się da i nie działa?”

Poszukaj lepszej ofert pracy. Pamiętaj też, że krótkie negocjacje płacowe w nowej pracy będą miały duży wpływ na Twoje wynagrodzenie przez najbliższe lata. 

Praca nie tylko daje wynagrodzenie, ale również jest wielką szkołą naszego charakteru. Pamiętaj, że Zbawiciel świata był cieślą, jak Jego Opiekun, a Jego Matka zajmowała się domem. W Bożych oczach praca sprzątaczki jest tak samo ważna, jak praca prezydenta. Jeśli człowiek robi to do czego został stworzony i ma do tego talent będzie czerpał z pracy ogromną satysfakcję. 

Następna lekcja1.5 Odkop swój talent 9:27


Jeśli uważasz że Twoja praca nie przynosi Ci satysfakcji i nie znajdujesz siły, ani radzić sobie z jej trudami to „odkop” swój talent. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że:

– nie robisz tego do czego zostałeś stworzony

– boisz się wykorzystywać swój talent

– boisz się dokonać zmian zawodowych.

Robienie to do czego zostałeś stworzony spowoduje, że  będziesz bardzo szczęśliwym człowiekiem. Jeśli nie, choćbyś miał bardzo dużo, będziesz nieszczęśnikiem. Trudy i przeszkody, które będą na Ciebie spadać nie będą miały znaczenie, kiedy znajdziesz swój talent, ponieważ będzie w Tobie pasja.

Prosty sposób na szukanie talentu:

Kiedy zajdziesz się w sytuacji, w której nie będziesz w stanie samodzielnie ocenić swoich działań, zacznij pytać bliskich i życzliwych Tobie ludzi do czego ich zdaniem najbardziej się nadajesz.

Następna lekcjaMP3 – plik do pobraniaOdsłuchaj:


 

Następna lekcja