Detoksykacja, post i wzmocnienie jelit

OBUDZ WEWNETRZNEGO LEKARZA – 7 kroków super odporności! (cz.2)

Twój postęp w szkoleniu

0.00%



Nagrania:



1.1 Detoksykacja i post


 

Najważniejszym krokiem w programie immunoplanu jest detoksykacja. Warto zadać sobie w sercu pytania: po co dokonać w sercu jakiejkolwiek eliminacji, jak pokonać lęk przed eliminacją. Natomiast na początku warto postawić tezę, że medycyna detoksykacyjna to medycyna przyszłości, która jest naturalną metodą eliminująca przeszkody w procesach naprawczych organizmu. 

Wędrując po „autostradzie „immunologi” wchodzimy na „drugi pas” antropologii chrześcijańskiej. Musimy zawsze stawiać sobie tezy i pytania nie tylko co nauka, medycyna czy dietetyka mówi na temat zdrowia, ale co o nim mówi Stwórca. Bycie zdrowym wymaga zawsze zrównoważonego związku między człowiekiem, Bogiem i naturą. Jest to harmonijne połączenie ciała, umysłu, duszy i ducha. Ta układanka musi być sciśle przez nas zaakceptowana w naszym przekonaniu bo bez tego będzie trudno nam podążać dalej, ponieważ brak równowagi duchowej ma ogromny wpływ na destabilizację naszego ciała. 

Post nie może być pustym głodem i musi mieć charakter środka, a nie celu. Post prowadzi do pokoju serca, refleksji na temat życia, relacji, zatrzymania się i wglądu w głębię swojego serca i marzeń. 

W pierwszym tygodniu stawiamy sobie pytanie – o czym marzę? – a hasłem przewodnim tej drogi jest – usuń co zbędne i kochaj. W tym czasie karmimy się Słowem Bożym – „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”. Kiedy głębiej zrozumiemy post, czyli zrozumiemy, że nie jest on dietą, a jest głębszym spojrzeniem na eliminację w naszym życiu i nie chodzi o ilość omijanego jedzenia, tylko o jakość naszego życia. Poprzez eliminacje dochodzimy do refleksji o tym – kim jestem i do czego zmierzam. Skutkuje to radością z odmawiania sobie. Jest to antropologiczna część postu, której nie nie unikniemy, jeżeli chcemy właściwie ten post w naszym życiu umieścić. 

W immunoplanie są dwa warianty:

Pierwszy – umiarkowane spożywanie produktów z odpowiednią eliminacją każdego dnia, stosując odpowiednie przerwy między posiłkami.

Drugi – jednodniowy post, którym przekonujemy się, że jest to nas styl życia. 

Ma liście złych nawyków należy wpisać rzeczy, które nam szkodzą, bo podejmując okres eliminacji i wyrzeczeń byłoby bezsensowne nie zbierać owoców tego trudu. 

Grupy pokarmów, które należy wyeliminować, aby zacząć detoksykację:

– Nabiał – produkty które zawierają laktozę i kazeinę

– Białka jajek 

– Kawa

– Alkohol

– Gluten 

– Słodycze 

Osoby nieoborowe i nadmiarowe powinny ukształtować inny jadłospis, czyli ilość i częstość spożywanych potraw. 

W skutecznej detoksykacji należy pamiętać o prostocie, jak najmniejszej liczby składników w jednym daniu i spożywaniu dań jak najczęściej na ciepło.

Następna lekcja



1.2 Wzmocnij jelita


 

Na początku istotne jest zrobienie rachunku sumienia – jak wyglada pokarm w moim życiu, czym się kieruję.

Zakłócenia w jelitach powodują brak witalności, która powoduje zespół przewlekłego zmęczenia, brak koncentracji, lęki, depresje. 

Jeśli błona śluzową w jelitach jest uszkodzona to najważniejsze składniki odżywcze są gorzej wchłaniane i przyswajane.

To co jemy, to w jakim czasie jemy i w jaki sposób przeżywamy posiłek ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale też na funkcjonowanie w społeczeństwie. Przywrócenie optymalnego stanu flory jelitowej wymaga wprowadzenia wielu zmian w życiu. Jedną z podstawowych jest eliminacja cukru. Jedzenie na zapas, świętowanie wszystkiego jedzeniem zabiera szansę na przeżycie życia w radości, ponieważ umieramy z przesytu, a niedobór tlenu i kwasów tłuszczowych powoduje zwiększenie kompulsji na smak słodki. 

Strategicznym punktem w radzeniu sobie z głodem cukrowym jest właściwe planowanie posiłków.

Uczucie głodu mylimy ze zwykłym pragnieniem przyjemności. W immunoplanie warto jest wychodować w sobie na nowo poczucie głodu, czyli 3 lub 4 posiłki dziennie. Kluczem sukcesu jest przerwa bez podjadania między posiłkami. 

W tym tygodniu staraj się jeść regularnie, planować posiłki, nie jeść na zapas i starać się nie nagradzać się jedzeniem. Skupienie się wyłączenie na technikach gotowania, składzie produktów to zabraknie tego co najistotniejsze, czyli woli. 

Serce jest wolą, ośrodkiem naszych decyzji, moralności i naszej siły. Dusza jest intelektem, który jest naważniejszym kierownikiem tego czy my znajdziemy w życiu miłość, czy kojarzymy ją z Bogiem i czy potrafimy na nią odpowiedzieć. Umysł, czyli rozum, który powinien podpowiadać, że tak naprawdę jestem dzieckiem Boga i nie mogę być workiem bez dna. 

Gotuj zdrowo, celebruj posiłek i zadbaj o życie wewnętrzne. 

Aby pozbyć się głodu cukrowego należy również nawadniać się i zwiększyć aktywność fizyczną, wysypiać się. 

Aby usprawnić mikroflorę jelitową, mile widziany jest probiotyczny styl życia. Wprowadzenie do organizmu żywych drobnoustrojów zawartych w kiszonkach lub fermentowanych potrawach jest bardzo zdrowe dla życia jelit i życie psychiczne. 

Dieta rozdzielna jest bardzo ważna i w tym tygodniu można dobrze to uporządkować. Dieta ta pomaga w unormowaniu dobrego przyswajania pokarmu. Idealną kombinacją jest leczenie tłuszczy i węglowodanów lub białka z tłuszczem. 

Należy pamiętać o skuteczności preparatów probiotycznych, które nie zawsze gwarantują odpowiednią obecność bakterii probiotycznych. W niektórych przypadkach, aby poprawić sprawność jelit często konieczne są takie preparaty, bo kiszonki nie wystarczą. Niektóre kiszonki, mimo że ładnie opisane nie zawierają tego co powinny. 

Następna lekcja