Moc Słowa

Czas trwania: 69 minut

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Narzekanie = kłopoty 9:22


„Usta głupiego są jego zgubą, a wargi – pułapką na jego życie.”

Możesz całe życie się trudzić i nie dojdziesz donikąd, kiedy narzekasz. Dlatego Izraelici szli do Ziemi Obiecanej 40 lat, a nie kilkanaście dni. 

Smród przyciąga muchy, a narzekanie – kłopoty, które powodują wiarę w to, że wszystkie nieszczęścia przytrafiają się tylko Tobie. Człowiek zacznie się rozwijać dopiero wtedy, kiedy zrozumie, że popełnia błędy i skupi się na nich. Unikaj szemrania jak zarazy. Nie tylko Twoje narzekanie będzie powodowało kłopoty w życiu, ale również przebywanie w takim towarzystwie będzie je początkować.

Następna lekcja1.2 Zajmij się sobą 11:39


Jak zmienić sposób myślenia, który będzie powodował radość? Odpowiedzią jest AKCEPTACJA. Wiara wyraża się ufnością, a ufność akceptacją tego, co Cię spotyka. Buntując się na nieprzyjemne rzeczy nigdy nie będziesz szczęśliwy, lecz ciągle będziesz narzekać, a w efekcie wszystkie nieprzyjemności ciągle będą Ci się przydarzać. Zaprzestanie narzekania nie oznacza, że wszystkie przykrości znikną z Twojego życia. Natomiast ważna jest akceptacja tych rzeczy, na które nie masz wpływu. 

Do mnie przemawia postawa całkowitej ufności do Boga, mimo że wydaje się absurdalna, lecz jest jedyną drogą do radości. 

Plotki, obgadywanie i osądzanie szkodzą w życiu. Zajmowanie się cudzym życiem jest wygodniejsze niż patrzenie na własne błędy. Dzieje się tak, ponieważ szukasz tematu zastępczego, aby nie pracować nad sobą. Zajmij się swoim nawróceniem tak mocno, abyś nie miał siły i czasu zajmować się oskarżaniem innych. 

Następna lekcja1.3 Wojna o rację 6:55


Naciskanie na zmiany u małżonka nawet w dobrej intencji, powoduje jedynie jego zniechęcenie. W tej sytuacji warto zacząć ekstremalną pracę nad samym sobą i kochać małżonka takim, jakim jest. Oskarżanie i wytykanie czyiś błędów powoduje niemożność rozwoju tej osoby, jednak nie można zakłamywać rzeczywistości. Dostrzeganie dobra w innych skutkuje ich wzrostem. Więcej na ten temat znajduje się w AWT Mastermind – Jeden stół, jeden portfel, jedno łóżko. 

Jeśli plotkujesz na temat kogoś innego bądź pewien, że ta osoba w innym towarzystwie będzie plotkować na twój.

Kłamstwo jest kolejną kategorią słów, które niszczą życie. Notoryczne kłamanie powoduje tonięcie w nich. Zastanów się, jak wygląda Twoje mówienie prawdy w różnych środowiskach. 

Słowami potrafimy się mocno wyniszczać. Kiedyś doświadczyłem wojny o rację z wykonawcą mojego osiedla, któremu okazałem dobre serce. Moje pogrążenie się w ten spór przyczyniło się do popadnięcia w pułapkę problemu dołowego. Atmosfera wojny rozproszyła się w momencie zapłacenia przeze mnie kwoty, której żądał wykonawca, ponieważ doszedłem do wniosku, że szkoda życia na przepychanie się o nawet duże pieniądze.

Następna lekcja1.4 Media 9:49


Częstym problemem pojawiającym się w rodzinach są przekleństwa i gniew. W szczególności trzeba uważać na słowa wypowiadane do dzieci, ponieważ zatrzymują je w pamięci. 

Co wpływa na to, co mówią Twoje usta? Wynika to z tego, co słuchasz i w co wierzysz. Głównym źródłem jest telewizja, internet i media społecznościowe. Biznes informacyjny zawiera wyłącznie złe wiadomości, ponieważ złe wiadomości roznoszą się szybciej niż te dobre. 

Silny wpływ na kształtowanie przekonań ma:

– RODZINA – warto przemyśleć sobie, który z członków rodziny ma na Ciebie najmocniejsze działanie. 

– KSIĄŻKI – czytanie rozwija. Dzięki nim poznajesz cudze historie, perspektywy i stajesz się osobą bardziej inteligentną. 

– TWÓJ AUTORYTET – inspiruj się takimi osobami, z którymi mógłbyś się zamienić na życie.

– FILMY I SERIALE – rozważnie dobieraj gatunki filmów, które będą dla Ciebie wartościowe. 

– ZNAJOMI – odpowiednie towarzystwo spowoduje, że będziesz dorastać.

– MUZYKA – to, czego słuchasz, wpływa na to, co będziesz mówić. Muzyka kontroluje świadomość i podświadomość.

Następna lekcja1.5 Ty decydujesz czym się karmisz 7:02


Jak wyglądałoby Twoje ciało, gdybyś 10 lat żywił się w fast foodzie?

Po takim okresie stan organizmu byłby w tragicznym stanie. Tak samo prezentować się będzie stan umysłu i zasób słownictwa po czerpaniu wiedzy ze źródeł przekazujących wyłącznie negatywne informacje. Aby się od tego uwolnić MASZ WOLNĄ WOLĘ. To Ty decydujesz, czym się karmisz. Odetnij się od rzeczy, które niosą destrukcyjne informacje. 

Więcej na ten temat w AWT moduł 3B – Czy budujesz na Skale?

Kiedy zadajesz sobie pytanie, co oglądasz zadaj sobie również pytanie, na co patrzą i czego słuchają Twoje dzieci. 

Co potrafi odwrócić wszystkie wspomniane wcześniej zjawiska? 

3 balsamy i 1 lek.

– PROSZĘ

– DZIĘKUJĘ

– PRZEPRASZAM

– WYBACZAM

Im więcej będzie tych słów w Twoim życiu, tym bardziej życie będzie nabierało jakości, będzie przyjemniejsze dla Ciebie i dla innych.

Następna lekcja1.6 Kłamstwo na swój temat 9:12


Odcięcie się od negatywnych źródeł zewnętrznych nie usuwa wewnętrznego źródła, które jest wiarą w kłamstwo na swój temat. Rozmowa z samym sobą jest kotwicą, która trzyma Cię od prowadzenia szczęśliwego życia.

Z wszystkich ludzi na świecie, sam sobie możesz zaszkodzić najbardziej. Dzieje się tak dlatego, że uwierzyłeś w kłamstwo na Twój temat, które podtrzymuje Twoje poczucie niskiej wartości. 

W jakie kłamstwo na swój temat uwierzyłeś?

Jestem do niczego. 

Cokolwiek robię, to nie wychodzi.

Jestem brzydka. Każdy człowiek jest piękny, mądry i dobry. 

Jestem za gruby. Niech to nie będzie przekleństwem w twoim życiu, tylko rzeczą, którą możesz zmienić. 

I tak mi nie wyjdzie.

Jestem nic nie wart, nie zasługuję na miłość. Wartość człowieka nie płynie z majątku lub sukcesu zawodowego.

To, co wypowiadasz, prawdopodobnie się wydarzy.

Pokora jest prawdą o samym sobie. Nie można się sztucznie wywyższać ani poniżać. 

Szczególnie trzeba uważać z miłością warunkowaną, przez którą zawsze będziesz coś udowadniać. Wartość człowieka nie płynie ze stanu konta. Nawet ciężką pracą nie dostaniesz oczekiwanego uznania od innych.

Następna lekcja1.7 Czas na zmiany 15:41


Ludzie niszczą swoje życie przez wiarę w kłamstwa na swój temat. 

To jest dla mnie za trudne. Mówienie na dobre, słuszne i godne rzeczy, że są za trudne, nie jest prawdą. 

Na miłość trzeba zapracować. Jest to największym kłamstwem, ponieważ miłość jest bezwarunkowa. 

Jak złamać to kłamstwo?

Czy jesteś ochrzczony? Jeśli tak, to Twoja wartość jest ogromna. To pytanie pomaga zrozumieć, że powinieneś przyjść do Jezusa taki jaki jesteś, a nie czekać, aż będziesz idealny.

Większą siłę do zmiany ma człowiek, który czuje się kochany – moc Eucharystii.

Następna lekcjaMP3Plik do pobrania


Następna lekcja