Moduł 12B – Kropla drąży skałę

Czas trwania: 26 minut

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Kropla drąży skałę 26:15


Kwestia zakupu nieruchomości jest bardzo często związana z braniem kredytu lub nie. Niedocenianym mechanizmem, którego można nauczyć się obserwując naturę jest kropla drążąca skałę, czyli wytrwała praca i konsekwentne realizowanie pewnych założeń przynosi znacznie lepsze rezultaty.

Dobry pomysł nie wymaga dużo pieniędzy na starcie. Bardzo dobre biznesy zaczynają się od zera z dużą ilością wytrwałości, musisz być otwarty na pracę z ludźmi i musisz być przygotowany, że spotkają Cię trudności. Popatrz na brak pieniędzy jak na drogę do zdobycia potrzebnych umiejętności oraz cech. Bardzo często jesteśmy przygotowywani przez Boga do zrobienia czegoś większego, ale tracimy z oczu, że wiedzie to przez małe doświadczenia. 

Kilkanaście lat temu, jako młody mężczyzna miałem duży kłopot ze znalezieniem pracy. Ratunkiem dla mnie stał się zawód akwizytora, który wykonywałem, jak najlepiej potrafiłem. Po pół roku udało mi się zaoszczędzić 5000 złotych, odbyłem w sumie ponad 1000 spotkań handlowych, które były dla mnie wspaniałym szkoleniem, zdobyłem nową pracę dzięki odwiedzeniu pewnej pani, która była najlepszym agentem w firmie ubezpieczeniowej. Po pół roku w nowej branży miałem mniej przychodów niż wydatków. Wtedy postanowiłem wysłać CV do Irlandii do każdej możliwej pracy, ale z żadnej nie dostałem odpowiedzi. Wkrótce dostałem propozycje pracy na etacie, jeśli udowodnię, że potrafię sprzedawać. Ta motywacja spowodowała awans rozwój i oszczędności.

Wtedy wiedziałem już, że chce zajmować się nieruchomościami, ale dałem sobie długi czas na to, aby do tego dojść. Moim początkowym pomysłem było nie branie żadnych kredytów, oszczędzanie, zajmowanie się nieruchomościami i zbudowanie z tego domu. 

Zaatakowało mnie wtedy chciwość, pracoholizm i naiwność. Nabrałem przekonania, że skoro jestem dobrym sprzedawcą to mogę wziąć kredyt, który szybko spłacę. Początkowy plan został zaburzony i stwierdziłem, że nie będę więcej działać w taki sposób. 

Na każde działanie trzeba dawać sobie czas. Jeśli jesteś w stanie powiedzieć, że nie potrzebujesz czegoś „na już” to osiągniesz cel, jeśli będziesz wystarczająco wytrwały.

Wnioski:

– inwestowanie z dźwignią kredytową rozproszyło mnie niepotrzebnie na kilka biznesów, w które nie powinienem wchodzić

– rozproszenie na różne biznesy odebrało mi czas i sprawiło, że część budowy przepłaciłem

– lekcja była droga, ale doświadczenie bezcenne

Następna lekcjaMP3 – plik do pobraniaOdsłuchaJ:


Następna lekcja