Moduł 9B – Biznes, Inwestowanie, Praca

Czas trwania: 54 minuty

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Dla kogo pracujesz 11:07


Finanse są obszarem, który przychodzi na myśl jako ostatni.

Kluczowe w kontekście normalnego i zdrowego zarządzania swoimi funduszami i pracą jest określenie dla kogo pracujesz. Większość finansowych problemów wynika z przekonania posiadania rzeczy, które do Ciebie nie należą. Właścicielem dóbr materialnych jest Bóg, a Ty jesteś jedynie zarządcom. Wiele ludzi zaznaje uzdrowienia obszaru finansów, kiedy zrozumie, że nie są ich. 

Momentem, w którym zaznałem wielkiej ulgi finansowej było przepisanie wszystkiego, co posiadam Bogu. 

Jeśli uwierzysz, że nic nie jest Twoje, a tylko tym zarządzasz i zaufasz Bożej opatrzności, że dostaniesz wszystkie niezbędne do życia rzeczy to możesz przestać się martwić. Natomiast nie jesteś zwolniony z tego, aby się nie troszczyć. 

Taki tok myślenia powoduje, że nie boisz się stracić tego, co masz, ponieważ to i tak nie jest Twoje. 

Rozwinięcie tego problemu znajduje się w „Jak Pokonać Problemy Finansowe 1 i 2”.

Następna lekcja1.2 Dobry zarządca 11:37


Najważniejsze kroki do polepszenia finansów:

Krok 1 – przeniesienie własności, czyli uznanie, że nie jesteś właścicielem.

Krok 2 – dziesięcina. Z punktu widzenia zarządcy jednym z podstawowych obowiązków jest dobrze i skrupulatnie troszczyć się i równocześnie dzielić się. Nie zamykać oczu na osoby potrzebujące. 

Krok 3 – 100% uczciwości i zaangażowania. Poświadczać prawdę i być skrupulatny w tym, co robisz.

Krok 4 – dobry zarządca. Narzędzia dobrego zarządcy omówione są w Jak Pokonać Problemy Finansowe 2.

Następna lekcja1.3 Moje talenty i zasoby 15:48


To czym się zajmujesz będzie się rozwijać i dobrze prosperować, a to czym się nie zajmujesz będzie podupadać. Nasz narodowy grzech polega tym, że jesteśmy analfabetami w zakresie finansów i nie zgłębiamy tego tematu, wychodząc z założenia, że pieniądz jest zły lub, że bogaci ludzie są szkodliwi. Robimy sobie wymówkę i nie zajmujemy się tym, a robi to ktoś inny. 

Nie ma odpowiedzi na to, czy pieniądz jest dobry, czy zły, ale drastycznie duże znaczenie ma, jak będziesz go używać. Twój stosunek do pieniędzy przekłada się na Twoją relację do Boga. 

Przegląd Twoich talentów pomoże znaleźć rozwiązanie wielu problemów. 

Jeśli nie spojrzysz na swoją pracę jak na służbę Bogu poprzez służenie ludziom najlepiej jak potrafisz, będziesz w swojej pracy ciągle nieszczęśliwy. 

Uczciwe zarządzanie finansami, czyli rejestrowanie przychodów i wydatków skutkuje spadkiem zadłużenia i wzrostem oszczędności i dochodów. Jeśli nie masz oszczędności to zadaj sobie pytanie dlaczego ich nie masz, a jeżeli masz  zadaj pytanie, czy tymi oszczędnościami służysz Bogu i ludziom. 

Jest dużo rzeczy, które posiadasz, a nie jesteś tego świadom i nie cieszysz się z nich. Uwaga na nerwowe ruchy „rzucam się w pomaganie”. Kluczem jest uruchomienie posiadanych i nieużywanych zasobów. 

Następna lekcja1.4 Hojność vs oszczędność 8:43


W odkrywaniu nowych przestrzeni bez konieczności ich szukania pomaga modlitwa o dobre wykorzystanie talentów i zasobów. 

Droga do dobrobytu prowadzi przez pracowitość. 

Czy optymalnie wykorzystujesz to, co zostało Ci dane? Powinieneś postawić sobie to pytanie niezależnie od tego, ile zarabiasz, ponieważ masz na sobie tą samą odpowiedzialność, tylko różnisz się skalą. 

Historia św. Józefa pokazuje mi, że każde doświadczenie dzieje się po coś i kiedy nie będziesz oszczędzać to polegniesz. W czasie dobrobytu finansowego trzeba zadbać o oszczędności, aby przygotować się na ewentualność, która może nastąpić. 

Z oszczędności wynika sztuka kupowania bez przesadzania. Oszczędzanie to optymalizowanie kosztów, a nie dziadowanie.

Następna lekcja1.5 Sfera finansowa w małżeństwie 7:34


3 podstawowe sfery w każdym małżeństwie to łóżko, stół i portfel. Brak jedności w finansach powoduje brak jedności miedzy małżonkami. Sposobem na ten problem jest to, aby zacząć się tym tematem wspólnie zajmować. 

Jak w kilka minut oszacować koszty remontu?

Przy propozycji o rejestrowaniu przychodów i wydatków może pojawić się głos że strony małżonka, że chcesz odebrać wolność. Takie decyzje należy przekazywać w sposób delikatny. 

Dobrze znaleźć pole, w którym wspólnie możecie decydować o wydatkach i jest to możliwe, kiedy angażuje się proste systemy np. Excel. 

Pracowanie na danych i liczbach skutkuje brakiem niepotrzebnych kłótni, które są bardzo czasochłonne.

Następna lekcjaMP3 – plik do pobraniaOdsłuchaj:


Następna lekcja