Przełom

Czas trwania: 72 minuty

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Zrób sobie przegląd 17:43


Większą siłę do zmiany posiada człowiek, który czuje się kochany. Znalezienie tego, co Cię osłabia i jak to przezwyciężyć, można porównać do przeglądu samochodu. Rozsądnie jest oddać auto do przeglądu i wymienić zużyte rzeczy. Tak samo należy począć ze swoim życiem: zatrzymaj się i punkt po punkcie przejrzyj systemy, które są w Twoim życiu.

Ćwiczenie, które pomaga w przejrzeniu i ocenie poszczególnych sfer życia.

Oceń w skali 1-10 (1-tragedia, 10-idealnie) następujące sfery swojego życia.

1. Poziom stresu i leku w moim życiu.

2. Moja sytuacja finansowa.

3. Mój stan zdrowia.

4. Moja relacja z dziećmi.

5. Moja relacja z mężem/żoną.

6. Mój czas wolny.

7. Moja relacja z Bogiem.

8. Czy kocham to, co robię (praca)?

9. Czy jestem radosny?

10. Moja relacja z bliskimi ludźmi (mama, tata, rodzeństwo, znajomi).

Oblicz procent zdobytych punktów.

Następna lekcja1.2 Znajdź swoją kotwice 10:28


Z wszystkich udzielonych odpowiedzi z poprzedniego materiału wyznacz swoją kotwicę, czyli obszar, który jest dla Ciebie najgorszy. Jeśli uda Ci się pokonać wąskie gardło, odetchniesz z wielką ulgą i zobaczysz wzrost w pozostałych obszarach swojego życia.

Tajemnica prawdziwej i dobrej zmiany w życiu została już dawno odkryta. Drogą do zmiany życia jest zawrócenie z tego, co robisz źle i skierowanie się w dobrą stronę.

Może w Twoim życiu masz sytuację, w której nie potrafisz znaleźć rozwiązania. Jedyne, co musisz zrozumieć, to że SAM nie dasz rady.

Następna lekcja1.3 Bądź radykalny 10:04


Moje postanowienia: 100% uczciwości, żadnych kredytów, dziesięcina. Na początku z nich wyniknęło, to że miałem jeszcze większe problemy, ale po czasie było z nich więcej dobrego, niż można byłoby się spodziewać. 

W swoich postanowieniach musisz być radykalny. Dotykanie problemu i następnie zastanawianie się nad wycofaniem, nie przyniesie żadnych rezultatów. 

W postanowieniach trzeba uważać na atakującego demona startu i południa. Demon startu będzie namawiać Cię do zrobienia czegoś „jutro”. Po wygraniu walki z pierwszym demonem, natychmiast dopadnie Cię drugi, który namawia do odpuszczenia. Słuchanie ich nie prowadzi do niczego dobrego.

Spowiedź bez konkretnych postanowień i działań nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a konkretne działanie bez Bożej łaski skończy się niepowodzeniem – zabraknie wytrwałości i błogosławieństwa.

Następna lekcja1.4 Zacznij przebaczać 12:10


Podstawą problemu jest usuwanie skutków, zamiast usuwanie przyczyny. Zastanów się nad tym, co spowodowało, że znajdujesz się w tym punkcie i dlaczego ten błąd ciągle popełniasz. Często przyczyna zakorzeniona jest nawet w czasach dzieciństwa. Po znalezieniu słabego punktu należy przebaczyć wszystkim tym, którzy zrobili Ci krzywdę. 

Przebaczenie to decyzja, a nie emocje, ponieważ nigdy nie będzie „dobrych emocji” do przebaczenia, a dobre decyzje można podejmować mimo złych emocji.

Ważne jest, aby rozróżnić jednostronne przebaczenie od obustronnego pojednania. Wolność życia zależy od jak najszybszego przebaczania.

Następna lekcja1.5 Brak odwagi 10:25


Kiedy zastanawiasz się, czy iść do osoby, która Cię skrzywdziła, porozmawiaj o tym z zaufaną osobą. W przypadku braku odwagi do tego czynu zacznij od napisania listu, którego nie musisz wysyłać.

3 relacje, które powinieneś przemyśleć:

1. Przebacz innym.

2. „Przebacz” Bogu.

3. Przebacz sobie.

Więcej na ten temat znajdziesz w module 8B – Burzenie Twierdz Warownych.

Następna lekcja1.6 Był sobie sędzia 10:28


Historia pewnego sędziego: 

W miasteczku wyroki wydaje sędzia, który zawsze orzeka je sprawiedliwie. Jego syn popełnia przestępstwo, za które grozi kara śmierci. Na sali sądowej rozpoczyna się rozprawa, którą prowadzi ojciec, a ostatecznym wyrokiem jest kara śmierci. W tym momencie sędzia wstaje z miejsca, ściąga togę i oznajmia, że przejmuje kare syna na siebie.

Takim sędzią jest Pan Jezus.

Następna lekcjaMP3Plik do pobrania:


Następna lekcja