Sztuka ruszania z miejsca

Czas trwania: 84 minuty

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Słowem wstępu 13:29


Podczas premiery filmu „Największy dar” wiele osób mówiło mi, że robię wielkie rzeczy. Mimo, że te słowa bardzo mnie cieszą to mijają się z prawdą, ponieważ z pozoru wielkie rzeczy niekoniecznie takie są. Warto przyjrzeć się, co było przed premierą. Coś co wyglada na wielkie jest sumą małych rzeczy, które wydarzyły się wcześniej. Jeśli chcesz dotrzeć do większych rzeczy w życiu to warto skupić się na detalach, które tworzą Twoją codzienność.

Sztuka ruszania z miejsca:

– W skali makro, czyli rozpoczynanie dużego etapu w życiu, np. kiedy student po zakończeniu edukacji idzie do pracy.

– W skali mikro, czyli szansa na poprawę sytuacji, która nie poszła po Twojej myśli.

W Polsce żyjemy średnio 74 lata i jest to ok. 17 000 szans na nowy start.

Następna lekcja1.2 Nie czekaj na warunki idealne 14:10


W sytuacji, w której jesteś do czegoś przekonany i masz do tego wielkie pragnienie istotę jest, aby nie czekać na warunki idealne, które mogą nigdy nie nadejść. Idź z siłą, którą masz i rób, co możesz tu i teraz. Wyzbądź się perfekcjonizmu, który sprawia, że stoisz w miejscu. Zaakceptuj „dziury w wiedzy, sprzęcie, kontaktach itp.

Film „Karolina” był wówczas dla nas wielką produkcją budżetową i projektem, który nas przerastał. Z perspektywy dzisiejszego dnia ten film był dość słaby technicznie, ale przyniósł piękne owoce. Od nawróceń po przepiękne historie związane z bł. Karoliną Kózkówną. Stworzenie „Karoliny” dało szanse na wprowadzenie do kin 20 filmów, wyprodukowanie 5 produkcji z o wiele większym budżetem, możliwościami i poziomem artystycznym oraz film „Największy dar”, który dotarł do 35 krajów.

Następna lekcja1.3 Załóż długi dystans 9:22


Załóż, że to, co będziesz robić jest to praca długodystansowa. Zaczynaniu nowych rzeczy towarzyszy entuzjazm, który niestety z czasem gaśnie. Aby entuzjazm w Tobie nie wygasł musisz założyć długi dystans w działaniu. Dobicie się porażkami na początku skutkuje brakiem chęci dalszego działania. 

Natomiast przesadny entuzjazm może wszystko zniszczyć. Naiwność i zbyt różowe okulary potrafią zrujnować nawet najlepsze pomysły. 

Następna lekcja1.4 Miej doradców 12:35


Nie rób rzeczy bez skonsultowania ich z innymi ludźmi, co o tym sądzą. Nie jest to pytanie się o ich zdanie i opinię, lecz weryfikacja Twojego pomysłu przez ludzi, którzy się na tym znają. Natomiast nie możesz iść ze swoim pomysłem do ludzi, którzy radę wykorzystają na swoją, a nie na Twoją korzyść. Najpierw poznaj potrzeby swojego doradcy. Najlepiej radzić się osób, które mają w sercu Boga.

Następna lekcja1.5 Nie działaj sam 10:09


Obserwuj tych, którym już coś się udało. Zanurz się w to środowisko, bądź wokół tych ludzi i przejmuj od nich zachowania i sposób myślenia. Cudze doświadczenie jest potężną trampoliną Twojego wzrostu, wiedzy i majątku itd. 

Nie działaj sam. Od wielu lat działam z ludźmi, którzy zabierają ode mnie rzeczy, które tylko ciążyłyby na mojej głowie. W ten sposób człowiek może zająć się tym w czym jest najlepszy. Na Ciebie płynie błogosławieństwo przez innych ludzi, a na innych płynie błogosławieństwo przez Ciebie.

Następna lekcja1.6 Daj sobie czas 11:30


Opowiadaj o swoich planach. Opowiadając o swoich planach powodujesz, że inni ludzie mają okazję dowiedzieć się, co chcesz zrobić i pomóc, podpowiedzieć lub kupić. Jeśli nie będziesz opowiadać o swoich planach odcinasz od siebie okazję.

Daj sobie czas (nie „na ostatnią chwilę”). Bezpośrednio podejmuj działania, jeśli chcesz coś uruchomić. Zbliżający się termin nowego startu lub Twojego działania powoduje nerwową atmosferę i nagle pojawiające się nowe tematy.

Następna lekcja1.7 Zgromadź niezbędne zasoby 12:37


Zasoby, które często zostają niedocenione i niezauważalne są ogromnie ważne w zaczynaniu nowej rzeczywistości. Niezgromadzenie ich spowoduje, że w życiu dobrze nie wystartujesz. Zgromadź niezbędne zasoby, czyli daj sobie możliwość, że to, co jest Ci potrzebne do dobrego wystartowania już masz. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy może pan podać sposoby rozeznawania woli Bożej?

To zagadnienie jest szczegółowo przeze mnie omówione w module 1A akademii.

W jaki sposób siedząc na tylnim siedzeniu można wstać i działać?

To zagadnienie jest szczegółowo przeze mnie omówione na początku akademii. 

Bóg jest wszechwiedzący, wszechmogący i wszechwidzący i prowadzi Cię w życiu. Natomiast daje wszystko do Twoich rąk i tylko od Ciebie zależy, co z tym zrobisz.

Jak znaleźć ludzi do współpracy w nowym mieście po przeprowadzce? 

Szukaj powiązań między tymi kogo szukasz, a sobą. 

Co myślisz o spotkaniach biznesowych typu BNI?

BNI to spotkania biznesowe, na których ludzie poznają się, aby zacząć współpracę. Moim zdaniem, jeśli są przeprowadzane w sposób etyczny, rzetelny i z miłością do ludzi to są to fajne spotkania. Jeśli służą do wykorzystania ludzi do własnych celów jest to czysty egoizm. 

Jakie rady dla grafika na rozwój działalności?

Rynek pracy dla grafików jest dobry. Podczas rozwoju pierwszej działalności trzeba cały czas się rozwijać i być najlepszym w tym co się robi. Natomiast później należy wybrać konkretny kierunek i nim podążać. Jeśli robisz dobre projekty to szybko sprzedasz swoje usługi.

Następna lekcjaMP3Plik do pobrania:


Następna lekcja