Sztuka Ruszania Z Miejsca – Praktyka

Czas trwania: 77 minut

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Rób rzeczy strategiczne 16:12


Jako rzeczy strategiczne definiujemy wszystko, co jest najważniejsze z punktu widzenia tego, co chciałbyś robić. Niestety przy dążeniu do celu pojawiają się jeszcze zadania poboczne, przez które tracisz czas, pieniądze, siłę itd. 

Połączenie wniosków z poprzedniego modułu i pracy strategicznej pomaga w wybraniu doradcy, który pozwoli jak najlepiej dojść do konkretnego celu. 

Zmierzaj do niewielkiej liczby bardzo ważnych celów, ponieważ niezajmowanie się strategicznymi rzeczami doda więcej celów, czyli więcej pracy. Ta prostota pomoże Ci skupić energie i osiągnąć realne wyniki. Rób małe kroki, ale szybko i w rzeczach kluczowych.

To w jaki sposób patrzysz na świat i stan umysłu fizycznie zmienia Twoją konkretną i praktyczną rzeczywistość.

Następna lekcja1.2 Pokonaj lęk 15:58


Strach to uciekanie przed niedźwiedziem w lesie, a lęk to nie wchodzenie do lasu bo może być tam niedźwiedź. Fizyczny lęk blokuje człowieka przed działaniem.

Jak pokonać lęk?

Zrozum i nawiąż relację z Bogiem. Jeśli idziesz przez życie z poczuciem, że jesteś najukochańszym dzieckiem Boga nie masz się czego lękać. Wewnętrzną postawa strachu i lęku potrzebuje skupienia się na Twojej relacji z Bogiem, która dosłownie Cię podniesie. 

Zacznij coś robić. Jeśli czegoś się lękasz, a wiesz, że należy coś zrobić to trzeba to zrobić. Małe kroczki spowodują przełamanie Twojego lęku do tego stopnia, że podejmiesz działanie. Nie możesz siedzieć w miejscu i nic nie robić. Niepotrzebne i hamujące jest niepodejmowanie decyzji spowodowanych strachem przed odpowiedzialnością.

Następna lekcja1.3 Pielęgnuj wdzięczność 10:49


Dobromyślność pomaga w budowaniu sposobu myślenia. Jest to założenie i  wiara, że wszystko będzie dobrze. Dobromyślność otwiera na moc stwórczą jaką jest wiara, która jest kluczem do błogosławieństwa. Pojawiające się destrukcyjne myśli natychmiast musisz od siebie odciąć. 

Jeśli masz iść skutecznie przez życie i wystartować to Twoim sposobem myślenia powinna być wdzięczność, ponieważ zmienia ona Twoje otoczenie i serce na pełniejsze miłości. Wdzięczność trzeba sobie wypracować. Bardzo rzadko zgadzają się sytuacje, że człowiek po prostu ma tę cechę. Niewdzięczność przy jakichkolwiek przedsięwzięciach powoduje, że dużo mniej osiągniesz. Konkretnie pielęgnuj wdzięczność w soim życiu i sercu, wtedy życie będzie radośniejsze, mniej zgorzkniałe i piękniejsze, jeśli chcesz dobrze startować to startuj jako człowiek pełny wdzięczności, która Cię wypełnia. 

Następna lekcja1.4 Zaakceptuj rzeczywistość 10:35


Co zrobić w dni, w których nic nie idzie po Twojej myśli?

Należy fizycznie przerwać ten stan umysłu, ciąg złych emocji i myśli. Musisz znaleźć swój idealny sposób do odwrócenia i zlikwidowania destrukcyjnych myśli lub stanu.

Zaakceptuj rzeczywistość. Jeśli masz się czymś przejmować to tylko tym na co masz wpływ. Jeśli nie masz bezpośredniego wpływu nie pozwól Twoim emocjom się zmanipulować. 

Nie pamiętaj złego, które niesamowicie ściąga człowieka na dół. Jeśli myślisz o dobrym i skutecznym życiu to nie możesz pamiętać złego. Wynika to z Biblii, „hymnu do miłości” i Bożego sposobu życia.

Idź do Biblii. Powtarzaj teksty biblijne, które Cię podnoszą. W Biblii zawarta jest ich gigantyczna liczba. Poprzez powtarzanie słowa Bożego otwierasz możliwość działania Boga i Twój sposób myślenia, higiena głowy naprawdę zostaje zachowana. Słowem Bożym możesz bronić się przed trudami i złem tego świata.

Następna lekcja1.5 Metoda ostrej siekiery 9:55


Cokolwiek robisz – dobrze się do tego przygotuj, a Twoje szanse na powodzenie drastycznie wzrosną.

Metoda ostrej siekiery polega na wyznaczeniu sobie bardzo konkretnych działań w jak największej liczbie sfer.

Przy podjęciu konkretnego działania wypisz sobie cele do których chcesz i musisz dążyć. Następnie wypisz sfery: duchowa, fizyczna, relacji, zawodowa itp.

Następna lekcja1.6 Ostrzenie siekiery 13:00


Jeśli masz się do czegoś przygotować zrób to w każdej strefie życia bo to zmaksymalizuje Ci szansę na powodzenie. 

Strategie podejmowania decyzji wg. Ignacego Loyoli.

Kiedy podejmuje się decyzje?

– W porze całkowitej pewności, czyli momencie, w którym jesteś przekonany na 100%, że powinieneś coś zrobić. 

– Droga stopniowego odkrywania poprzez strapienia i pocieszenia, np. chęć zostania lekarzem że świadomością realiów tego zawodu.

– Pora spokojna, czyli podejmowanie decyzji krok po kroku poprzez:

1. Określenie czego dotyczy wybór, który jest moralnie obojętny.

2. Spojrzenie na cel życia.

3. Modlitwę o światło Ducha Świętego.

4. Rozważenie plusów i minusów (tylko rozumowo).

5. Oddanie Bogu decyzji.

Kryteria dobrego wyboru:

To co podjąłeś będzie dla większej chwały Bożej.

Daje Ci to więcej życia, większe pociesznie.

Na końcu oddaj Bogu decyzję z prośbą o potwierdzenie.

Następna lekcjaMP3Plik do pobrania:


Następna lekcja