Twoja Najważniejsza Firma

Czas trwania: 82 minuty

Twój postęp w szkoleniu

0.00%Moduły:1.1 Rozwody 10:29


Rodzina przypomina firmę. Jeśli doprowadzisz do jej rozpadu Twoje życie się posypie.

Pewnego razu podczas wieczornej modlitwy z dziećmi, jeden z moich synów poprosił o intencję „aby nie było IV wojny światowej”. Jego słowa zdziwiły mnie i na odpowiedź, że nie było jeszcze III wojny światowej usłyszałem: „tato, mówiłeś, że toczy się III wojna światowa przeciwko rodzinie, więc modlę się, aby nie było IV”.

Zewnętrzne zagrożenia rodziny:

Rozwody – kiedyś rozwód był traktowany, jak coś bardzo rzadko pojawiającego się. Dziś w Polsce rozpada się co trzecie zawarte małżeństwo. W zachodnich krajach europy współczynnik rozwodów wynosi od 50%-61%. Tam ogromny wpływ ma ustawodawstwo, które pozwala uzyskać rozwód bez konieczności zgody drugiego małżonka. 

Przeprowadzone badania dowodzą, że stan emocjonalny i duchowy dziecka z rozbitej rodziny zostaje zburzony. Dla dziecka rozwód rodziców jest większą traumą niż smierć rodzica, ponieważ smierć nie przekreśla miłości rodziców, a rozwód tak. 

Dla dziecka najważniejsze jest, aby jego rodzice się kochali, co miałem okazję doświadczyć. Podczas rozmowy z moim najstarszym synem dowiedziałem się, że najbardziej nie lubi i nie chce, kiedy kłócę się z żoną. Dodam, że kłótnie z moją żoną pojawiają się bardo rzadko.

Było to potwierdzenie dla mnie, że dziecko czuje się bezpieczne, kiedy rodzice się kochają.

Następna lekcja1.2 Aborcja 7:14


Aborcja – w Polsce wszystkie akcje dotyczące powstania ustawy zakazującej aborcji są znienawidzone z powodu możliwości jej wykonania w innych krajach europejskich. Europa jest w kolejności trzecim kontynentem, gdzie zabija się najwięcej nienarodzonych dzieci.

37 mln + 75 mln vs. 949 479 786

Jest to suma zabitych osób w obu wojnach światowych vs. liczba zabitych nienarodzonych dzieci w wyniku aborcji przez ostatnie 40 lat. 

A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. 

Mt 25, 40

Nie da się zajmować daną sytuacją, dopóki nie staniesz w tej stacji w prawdzie, czyli nie zobaczysz, jak to naprawdę jest np. liczby.

Następna lekcja1.3 Związki 8:15


Ofensywa związków homoseksualnych – od dłuższego czasu w popularnych produkcjach filmowych/serialowych w każdym występuje para/osoba homoseksualna. Jest to bardzo potężne lobby, które próbuje ośmieszyć tradycyjną rodzinę i oskarżyć o mowę nienawiści, kiedy ktoś wyrazi swoje zdanie przeciwko niemu.

Historia rezydentki

Miałem spotkanie z rezydentką biura podróży pracującej w Chorwacji, która zajmowała się statkami wycieczkowymi. Podczas spotkania opowiedziała mi pewną historię:

Przybyli do portu marynarze mieli w zwyczaju chodzić do restauracji. 

W knajpie do jednego ze stolików, przy którym siedziało dwóch młodych mężczyzn popijając alkohol, podszedł elegancko ubrany Pan z propozycją : „chciałem zaproponować Panom wynagrodzenie 500 Euro miesięcznie. W zasadzie nie musicie nic robić. Prywatnie róbcie, co wam się podoba, ale publicznie chwyćcie się za rękę, dajcie całusa.”. Młodzi mężczyźni z oburzeniem odmówili mu i odeszli. 

W dzisiejszych czasach próbuje się pokazać ludziom, że zjawisko homoseksualizmu jest większe niż jest w rzeczywistości.

Następna lekcja1.4 Kto to robi? 7:47


Kto i po co to robi?

Ja wyróżniam w tym dwie rzeczywistości. Pierwszą jest rzeczywistość duchowa, za którą stoi szatan. Ludzie często łudzą się, że go nie ma, ale Słowo Boże i święci twierdzą inaczej. Drugą jest rzeczywistość ludzka. 

Doszedłem do wniosku, że powodem tego jest chęć zysku. Dużo największych koncernów na świecie lubi biznes na chaosie.

Zagrożenia wewnętrzne są jeszcze bardziej dotkliwe, bo wypływają z naszych decyzji.

Egoizm – żyjemy w pokoleniu skrajnych egoistów. Nazywam to pokoleniem „ja”. Egoizm jest powodem kłótni w wielu polskich domach. 

Następna lekcja1.5 Powierz życie Bogu 11:40


Lawinę zła na świecie jest w stanie zatrzymać tylko Bóg, a Ty możesz pomóc drobnymi i życzliwymi gestami w Twojej rodzinie.

Historia św. Maksymiliana Kolbe

W 1917 roku, kiedy św. Maksymilian Kolbe studiował w Rzymie, miał okazję zobaczyć manifestację masonerii. Wtedy zobaczył, jak źle się dzieje i to nim wstrząsnęło. Na podstawie tego wydarzenia przedsięwziął 3 kroki:

Krok 1 – „podbij” swoje serce dla Jezusa, czyli oddaj swoje życie Panu Bogu i radykalnie nawróć się. Radykalne nawrócenie odnosi się radykalizmu względem samego siebie, czyli 100% życie Ewangelią. 

Nie pomyl pobożności z nawróceniem. 

Zacznij używać Bożej mocy (sakramenty) zamiast swojej. Kiedy długi czas próbujesz naprawiać życie swoimi siłami nagle okazuje się, że Twój stan stał się jeszcze gorszy niż był wcześniej. W końcu dojdziesz do punktu, w którym będziesz bezsilny i poprosisz Boga o pomoc i Twoja sytuacja zacznie się naprawiać, bo będziesz działać z Bożą pomocą.

Ćwicz ducha: Eucharystia, Słowo Boże, Różaniec, Spowiedź, Post, Dziesięcina. Są to czynności nie zabierające dużej ilości czasu, ale mimo to ludzie tego nie robią. Ciężko jest zostać osobą bardziej wierzącą, ale możesz zostać osobą bardziej praktykującą. 

Kluczowa jest formacja, czyli konfrontacja swojego życia ze Słowem Bożym i nauką Kościoła.

Krok 2 – „podbij” swoją rodzinę dla Jezusa. Aby małżonkowie się do siebie zbliżyli muszą zbliżyć się do Jezusa. Nagła zmiana może spowodować nieufność i zaskoczenie małżonka. Aby jedno chciało pójść z drugim tą drogą należy się wzajemnie kochać.

Następna lekcja1.6 Co mam zrobić? 12:45


Co powinieneś zrobić, jeśli znajdziesz się w takim punkcie?

Pomysł 1 – wspólna modlitwa różańcowa

Pomysł 2 – różaniec rodziców za dzieci

Poprzez okazywanie zainteresowanie i pomocy w drobnych codziennych sprawach możesz pokazać, że się zmieniłeś. 

Czy to zadziała?

Jeśli będziesz wytrwały to tak. Pewne wielkie łaski przychodzą długo, dlatego uzbrój się w cierpliwość. 

Dowody:

Badania na temat wpływu praktyki religijnej na trwałość związku małżeńskiego:

– związek zawarty cywilnie – 50% rozwodów, 

– małżeństwo zawarte w kościele, bez praktyki religijnej, 33% rozwodów 

– po ślubie kościelnym i przy coniedzielnym wspólnym udziale we Mszy świętej – 2% rozwodów 

– po ślubie kościelnym i przy coniedzielnym wspólnym udziale we Mszy świętej oraz codziennej wspólnej modlitwie małżonków rozwodzi się jedna para na 1429 par, czyli zaledwie 0,07% (0,7 promila). 

Badania: Mercedes Arzu Wilson

Rozwody według liczby małoletnich dzieci:

– Brak dzieci – 41,8%

– Jedno dziecko – 36,8%

– Dwójka dzieci – 18,1%

– Trójka dzieci – 2,8%

– Czwórka i więcej dzieci – 0,7%

Następna lekcja1.7 Jak się do tego zabrać? 12:36


Całym modułem chciałem podnieść Cię na duchu, aby mimo obecnej fali zła robić swoje w rodzinie przy pomocy tego, co masz i tam, gdzie jesteś – wspólna modlitwa, coniedzielna Msza Święta, błogosławieństwo. Takie działanie niesie za sobą niesamowitą moc, która sprawia, że dzieci będą potrzebowały modlitwy i błogosławieństwa. 

Jeśli patrzysz się na to wszystko i myślisz, że nie dasz sobie z tym rady, bo tego jest bardzo dużo to:

1 – moja siła czy łaska? Nie walczysz swoją siłą, tylko Bożą łaską.

2 – jak bardzo cenię swoje słowo? Czy na codzień żyjesz złożoną przysięgą?

3 – radzenie sobie w trudnych warunkach uczyni Cię lepszą osobą.

4 – małżonek, który jest przeciwny twojemu staraniu się zamieni twoją pychę w pokorę.

5 – uwielbiaj Boga w kłopotach. Pokora przeraża szatana.

6 – ofiaruj Panu swoje cierpienie.

7 – Ufaj Bożej obietnicy.

«Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom». 

Dz 16, 31

Wprowadzenie w życie powyższych punktów przemieni Twoje życie i małżeństwo. 

Następna lekcjaMP3Plik do pobrania:


Następna lekcja